9 Ekim 2012

Sosyal Medyaya Self Servis Fotoğraf

Geç Edit: Fikrim eksimiş. Artık ben de bol bol çekiyom ferdi. Alıştım seviyorum hatta. Gidip konuşayım.


Bir müddet sonra ifrit olduğum bir şey daha keşfettim, stoğum eskimişti zaten.
Orda burda profil fotoğrafı olarak kendi kendine kendi telefon veyahut kamera veebennzerii alet aparat kullanımından muzdarip ucube garip gıcık fotoğraflar devvvvvvamlı.. Pampiş Pampiş tabir-i caizse..
Rica edeyim;birilerine rica ediniz de çeksin fotoğrafınızı.. Gezdiğiniz yerlerde, oturduğunuz restoranlarda bile ele teslim edebilirsiniz kameranızı, yüzde 99 geri geliyor zaten. %1 varsa, bedevi kontenjanı... Takdir-i kutup ayısı!
İki nedenden rica ediyorum: En önemlisi, kendi kendimize gülümseyip baksak bile  bi anlamı dışarı vurur, nefret, narsizm, kızgınlık, sevinç, mutluluk, sapıklık, bişii. Bir telefona veya kameraya anlamsız bakıyor insan, ister istemez.. Baktığı kamera değil, objektif değil, nasıl görüneceğini hayal ediyor. Dolayısıyla kasılıp da kasılıyor. Ama aynı zamanda doğal olmalı. İkinci faz kasılma yaşıyor... 'biraz güleyim, amanın çok gülmiiim de kaz ayaklarım çıkmasın, fazla gülmiim ama somurtuk da çıkmiiim, kol kaslarım görüküyo mudur şeklide 'it...erasyon'..
iki: saçma sapan bir kompozisyon oluyo, bir kol ve omuz önde, fakat el görünmüyor, hep saklanıyor o el! (bir daha düşündüm de, fiziksel olarak biraz zor zaten el görünmesi, kolun ele yakın kısmı diyerek düzelteceğim. ) Biz de angutuz sanki, sanki duruştan anlaşılmıyor kendi kendini çektiğin! Garip bir kompozisyon.. Ayağınla çeksen takdir edilesi tabii. Ya da artık nasıl bir yaratıcılık varsa daha bile takdir edilebilir...
Üç olacak ama, idare ediniz: Bir de yalnızmışsınız izlenimi veriyor ona buna. 'Garibim kendi kendine kendi fotoğrafını kendi çekiyor' gibi. Halbuki bu sosyal medyada varsanız, vermemeniz gereken bir mesaj.
Ya da tam tersi şimdi bilemiyorum, kafam karıştı, arı soktu kolum acıyor..

Hiç yorum yok: